Klasické a španělské gymnázium, Brno-Bystrc

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Fyzika

1A6 v Technickém muzeu

Tisk

1A6 v Technickém muzeu

 

V listopadu 2013 studenti třídy 1A6 navšívili výstavu Vynálezci a vynálezy v Technickém muzeu Brno. Seznámili se ruznými vynálezci a vědci, kteří působili na našem území ( např. Viktor Kaplan, Jaroslav Heyrovský, Otto Wichterle, Prokop Diviš, Gregor Johann Mendel, František Křižík a mnozí další).

Při této příležitosti studenti navštívili i technickou hernu, ve které si vyzkoušeli různé zajímavé fyzikální a technické pokusy. Návštěva se nesla v duchu rčení "Kdo si hraje, nezlobí!"

1A6_TT1

1A6_TT31A6_TT41A6_TT2

 

 

Fyzika v živé přírodě

Tisk

Cikháj 2011

 Název Fyzika v živé přírodě už může trochu napovídat, čeho se tento krátký článek bude týkat. Jedná se o fyzikální soustředění, letos už sedmnácté, konané ve dnech 5. – 9. září. Ano četli jste dobře– fyzikální, ale není se vůbec čeho děsit. Tato akce je pořádaná Ústavem fyzikální elektroniky v rekreačním středisku Masarykovy univerzity na Cikháji pod Žákovou horou. Během těchto dnů stihnete poznat spoustu nových lidí, protože na toto soustředění pravidelně jezdí studenti a profesoři ze středních škol z celé Moravy a Slezska. Také se dozvíte nové poznatky a zajímavosti z oblasti daného tématu zaměřeného hlavně na fyziku a získáte nové zkušenosti. To vše v podobě přednášek a experimentů doplněných nepovinným programem, který skýtá sportovní a herní aktivity, ale taky třeba pozorování hvězdné oblohy. V letošním roce se téma týkalo fyziky v živé přírodě, a proto jsme si měli možnost otestovat a změřit taky sami sebe. Každý, kdo by měl chuť se tohoto soustředění také zúčastnit, se může blíž informovat na:

http:// www.physics.muni.cz/kof/cikhaj.shtml

http://www.physics.muni.cz/fyzwiki/public/cikhaj2011/uvod

Renáta Juříková 4Š6

 cikhaj2011

Pilot Sergej při svém druhém úspěšném letu ze 4m na zem.

    Cikhaj12011

Experiment – občanský průkaz v UV světle.             

Cikhaj22011

 „Sport“ za deštivé Studené války ve hře s názvem Život je boj.

 

Přednáška o nanotechnologiích

Tisk

 PŘIPRAVUJEME

 Vtejte_v_nanosvt

 

Den otevřených dveří ve fyzice 2010

Tisk

 

DOD_FYZ_01

DOD_FYZ_03

DOD_FYZ_02