EVVO exkurze pro vítěznou třídu

Vítěznou třídou ve sběru papíru se ve školním roce 2017/2018 stala třída 2A8. Ta byla 13. 11. 2018 odměněna hlavní cenou: jedinečnou EVVO exkurzí, která kombinovala, jako již tradičně, prvky environmentalistiky se sportem a zábavou…

Vyrazili jsme v 8 hodin ráno z Kohoutovic; prošli jsme lesem přes přírodní rezervaci Kamenný vrch až k rozhledně v přilehlém lesoparku se zastávkou u umělého jezírka. Zde proběhla krátká hra s hledáním úkolů a s jejich plněním na téma ryby, obojživelníci, plazi. Poté jsme navštívili skleníky botanické zahrady Přf MU Brno, ve kterých probíhala výstava exotického ptactva a jiných živočichů. Viděli jsme mnoho druhů papoušků a dalších krásně barevných tropických ptáků, morčata, želvy, leguány, agamy a jiná zajímavá zvířata, o kterých nám vyprávěli zkušení chovatelé. Akci jsme ukončili v Laser Game aréně, kde se studenti „vyřádili“ podle svých představ. Akce skončila přibližně v 13 hodin naprostým vyčerpáním všech účastníků, ale s úsměvem na rtech a s pocitem, že … „TŘÍDIT ODPAD MÁ SMYSL“ :))))))))))))))))))

Soutěž ve sběru papíru 2018/2019 je od 1. 11. 2018 opět zahájena. Držíme Vám Všem palce i v novém školním roce.

Tomáš Mráček,  školní koordinátor EVVO na Klasickém a španělském gymnáziu Brno-Bystrc