Klasické a španělské gymnázium, Brno-Bystrc

Úvodní stránka Ze života školy Projekty Testování IQ - MENSA České republiky

Testování IQ - MENSA České republiky

Testování IQ – MENSA České republiky

Jednou z novinek v letošním projektovém týdnu je testování pořádané organizací MENSA. Je určeno pro zájemce především vyššího gymnázia. Bude probíhat v úterý 27. 6. 2017 od 9.00 v učebně  226, testování trvá 60 minut.

Testování slouží k vyhledávání nadaných dětí. Test je neverbální a nevyžaduje předchozí znalosti, proto zjišťuje skutečnou úroveň zejména logického myšlení. Výsledek testu je cennou informací, která může sloužit například při rozhodování o dalším studiu.

Informaci o výsledku považuje Mensa za důvěrnou a dostane ji pouze testovaná osoba poštou.

Zájemci musí ve škole vyzvednout přihlášku (u výchovné poradkyně  Dr. J. Červenákové, u nástěnek se suplováním a výchovným poradenstvím a dalších místech, vyplnit ji a odevzdat J. Červenákové nejpozději v pondělí dopoledne. U nezletilých žáků  nutný souhlas zákonného zástupce.

Testování stojí 150 Kč, (sleva oproti běžné ceně  200 Kč).

Mensa je mezinárodní organizací podporující rozvoj nadaných dětí.

Úvodní stránka Ze života školy Projekty Testování IQ - MENSA České republiky