Ohlédnutí za předvánočním projektem KRIMI GYBY 2018

Navzdory tomu, že už uběhlo několik týdnů, rádi zavzpomínáme na tradiční předvánoční projektové vyučování. Tentokrát jsme se vrátili k tématu vyšetřování hypotetického kriminálního případu z prostředí naší školy. Studenti 2. ročníku a paralelních tříd byli rozlosováni do šesti týmů napříč třídami a soutěžili, který z týmů bude tím nejúspěšnějším  v plnění úkolů v jednotlivých forenzních laboratořích, kde studenti analyzovali důkazy a stopy nalezené na místě činu. Jejich úkolem bylo také během své dvoudenní práce na vyšetřování pořídit dokumentární fotografie a vytvořit krátké video, v němž vysvětlí svůj postup a vyvodí závěry z výsledků své práce. Dalšími velmi významnými účastníky projektu byli studenti třídy 5A6 v roli reportérů.

Článek reportérů ze třídy 5A6:

Předvánoční čas bývá pro mnohé z nás velmi náročný. Proto se profesoři našeho gymnázia rozhodli zpříjemnit studentům několik posledních dnů před vánočními prázdninami netradičními projekty. Třídy 4A6, 6A8, 2A4 a 4Š6 byly povolány k vyšetřování kriminálního činu na naší škole. Jejich úkolem bylo samozřejmě vypátrat pachatele a to pomocí různých vyšetřovacích technik jako je například daktyloskopie, rozbor krve nebo odlévání stop. Na pomoc jim přijel i odborník na DNA a jeho užití v kriminalistice pan RNDr. Mgr. Pavel Lízal, Ph.D. Všechny vyšetřovací týmy po celou dobu usilovně pracovaly, a nakonec se všem podařilo viníka odhalit.

Děkujeme organizátorům, třídě 5A6, přednášejícím a především profesorům, kteří obětovali svůj čas na přípravu tak zajímavého projektu.

videa reportérů:

Detektivní snímek Sypač: https://youtu.be/G4hLveq5pw0
TV GYBY – Páteční speciál: https://www.youtube.com/watch?v=5bLVcNDB_9c

videa soutěžních týmů:

skupina: https://youtu.be/KUr99nJt83U
skupina: https://youtu.be/dCY2fIByd2Q
skupina: https://www.youtube.com/watch?v=-wnPSjUni68&feature=youtu.be
skupina: https://youtu.be/E-nGSsOmOuk
skupina: https://youtu.be/P2pa8kSJ_ng
skupina: https://www.youtube.com/watch?v=6DsBFMCk_mg&t=12s

Odkaz na mimořádné číslo školního časopisu Klepeto.