Po stopách absolventů: Hodně věcí, co jsem v životě dokázala, bylo právě díky mému úspěšnému studiu na GYBY, připomíná naše absolventka Sabina Sigmundová

Rozhovor vedl Jan Mudrych, student 3A8

Proč jste si vybrala studium na naší škole?

V šestnácti letech jsem se rozhodla díky Rotary International vycestovat na roční studijní pobyt do Mexika. Když jsem odjížděla, tak jsem španělsky neuměla. Po roce jsem se vrátila a španělsky jsem mluvila celkem dobře – na komunikační úrovni, z gramatiky jsem uměla spíše základy, ale španělštinu jsem si zamilovala. Chtěla jsem se jazyk opravdu dobře naučit a proto jsem zvolila právě bilingvní španělské gymnázium v Brně. Do španělské sekce jsem nastoupila o 2 roky později než moji spolužáci, tudíž jsem měla hodně co dohánět. S tímto mi pomohl pan profesor Borýsek, který mě doučil potřebnou gramatiku ke zvládnutí jazyka na vysoké úrovni. Za to jsem mu moc vděčná. Také jsem ráda za spolužáky, kteří mě přijali mezi sebe a s některými jsme stále v kontaktu.

Máte nějaký svůj oblíbený zážitek z GYBY?

Oblíbených zážitků z mého studia na GYBY by bylo mnoho – přes školní výlety do Španělska až po hraní španělského divadla. Ráda na studia v Brně vzpomínám.

Jaký byl váš oblíbený předmět?

Je těžké vybrat si jeden oblíbený předmět, ale jelikož ráda čtu, tak to asi byla španělská literatura a historie. Možná proto jsem i odmaturovala s vyznamenáním 🙂

Jakou cestou jste se vydala po maturitě a proč?

Po maturitě jsem byla přijata na Karlovu univerzitu na obor Hispanistika a zároveň na školu v zahraničí. Po dlouhém zvažování jsem se nakonec rozhodla pro školu v Dánsku. Možná se divíte, proč ne španělsky mluvící země, má to jediný důvod – angličtina. Chtěla jsem si zlepšit i další jazyk. Znáte to staré české přísloví: „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Právě GYBY mě připravilo na studium v cizím jazyku, což mně v začátku hodně pomohlo. Studovala jsem obor International sales and marketing management. Ale na svoji lásku ke španělštině jsem nezapomněla, studovala jsem ve španělštině jeden semestr v Barceloně v rámci programu Erasmus. Do programu vybírali pouze jednoho studenta a díky mému certifikátu DELE úrovně C1 vybrali právě mě. Takže opět díky GYBY. Na studia v Dánsku jsem si vydělávala jako číšnice v pětihvězdičkovém hotelu, kde trávilo dovolenou mnoho turistů ze zemí Jižní a Střední Ameriky a byli velice mile překvapení, když jsem s nimi mluvila jejich rodným jazykem. V Dánsku během studia jsou povinné tříměsíční stáže. Jednu jsem získala na České ambasádě v Kodani a druhou v Brazílii, kde se mi také španělština hodila při studiu portugalštiny. Po získání bakalářského titulu jsem se vrátila zpět do Česka.

Co je nejzajímavější na Vašem studiu/práci?

Nyní pracuji v kosmetické společnosti Avon, která patří k největším světovým firmám v tomto oboru, jako Campaign Planner. Na tuto pozici jsem se posunula z pozice Market intelligence specialist již po necelém roce práce ve společnosti. Každodenně komunikuji převážně v angličtině. Dále na volné noze pracuji pro marketingovou společnost jako online marketingový specialista, kde spolupracuji na zajímavých projektech, např. kampani pro ČVUT. Je to hodně kreativní a pestrá práce, kde můžu využít i znalostí ze studia. Nyní dálkově studuji magisterský obor marketing a management, specializace design management. A co španělština? Tu procvičuji při doučování studentů 🙂

Jaké máte plány do budoucna, máte-li nějaké?

Nyní bydlím a pracuji v Praze, ale uvidíme, co budoucnost přinese. Nebráním se možnosti opět zkusit zahraničí a kdo ví, třeba to bude tentokrát španělsky mluvící země. V profesním životě se chci neustále vzdělávat a zlepšovat.

Máte nějaký vzkaz pro současné studenty GYBY?

Dvojjazyčné studium přináší nové možnosti a díky tomuto studiu budete moci španělsky komunikovat o čemkoliv. Je to nejlepší investice do Vás. Otevírá se vám tím mnoho možností, které stačí už jen využít k Vašim cílům a snům. Hodně věcí, co jsem v životě dokázala, bylo právě díky mému úspěšnému studiu GYBY. Na závěr bych chtěla poděkovat všem kantorům – jak španělským, tak českým – za podporu při studiu.

Back to Top