Po stopách našich absolventů: Najděte si čas i na kamarády, vzkazuje Anna Weidenhöferová

Anna Weidenhöferová studovala v letech 2014-2020 šestileté gymnázium se zaměřením na anglický jazyk.

Začneme něčím jednoduchým. Co se ti zdálo na GYBY nejlepší?

Určitě musím zmínit kolektiv. Za těch krásných šest let jsem si vytvořila mnohá přátelství jak se spolužáky, tak i s kantory. Ti mi mnohdy nepředávali pouze informace z jejich předmětů, ale také spoustu rad do života, za které jsem jim moc vděčná.

Když už jsme u těch profesorů, je někdo konkrétní, na koho stále vzpomínáš?

Nikdy nezapomenu na úžasné hodiny s panem profesorem Říhou a kreativní hodiny s paní profesorkou Hanáčkovou. Ale ráda si vzpomenu i na ostatní úžasné kantory ;).

Čemu se věnuješ po dokončení studia na gymnáziu?

Po maturitě jsem začala studovat na univerzitě Palackého v Olomouci, kde jsem již druhým rokem. Jako hlavní obor mám žurnalistiku a jako vedlejší Evropská studia a diplomacii.

Jaké máš profesní plány do budoucna?

Jelikož ještě pořád studuji, tak mezi mé nejbližší plány patří dodělat školu. No a pak se uvidí, jestli se budu věnovat tomu, co aktuálně studuji, nebo se ještě někam dál posunu.

Máš nějakou milou vzpomínku na GYBY?

No jasně, spoustu! Nejde si vybrat jen jednu, ale mezi ty nejlepší patří třeba práce na školním časopise Klepeto, zájezdy do ciziny a lyžák. Jak už jsem zmínila, se třídou jsme byli super kolektiv, takže každý výlet je pro mě milá vzpomínka. Moc ráda také vzpomínám na zábavné hodiny němčiny s profesorkou Matouškovou :).

Kdybys mohla současným studentům dát nějakou radu, jak by zněla?

Během studia na gymnáziu se nezaměřujte jen na učení a známky. Samozřejmě, že jsou taky důležité, ale tohle budou právě ty chvíle, na které budete vzpomínat celý život. Tak si to užijte a najděte si čas i na různé akce s kamarády.

Otázky pokládala studentka Helena Weidenhöferová (4A8).

Back to Top