Po stopách našich absolventů: Paní Barboru Handlířovou zpovídala Vanda Černošek

V jakém roce jste absolvovala studium? Jakou vzpomínku si vybavíte, když si vzpomenete na gymnázium?

Šestileté studium na Klasickém a španělském gymnáziu, konkrétně na anglické sekci, jsem dokončila v roce 2012. Vzpomínek z těchto šesti let mám spoustu, spoustu jsem se toho naučila, poznala přátele, se kterými se vídám dodnes a hlavně jsem měla velké štěstí na profesory, kteří nám předali spoustu cenných informací, které byly dále základem pro další studia.

Vím, že jste si oblíbila francouzštinu. Co jste na ní měla ráda?

Na začátku šestiletého cyklu jsme si měli vybrat mezi němčinou a francouzštinou, já jsem se rozhodla pokračovat v němčině, kterou jsem studovala jako druhý jazyk už na základní škole. Po půl roce jsem ale změnila názor a rozhodla jsem se přestoupit do francouzské skupiny. K tomu bylo potřeba složit rozdílové zkoušky a nastudovat vše, co ostatní studenti již uměli. Naštěstí jsem zkoušky úspěšně zvládla a mohla tak studovat francouzštinu pod vedením paní profesorky Markové, která nás všechny dokázala namotivovat a během šesti let jsme se naučili mnohem více než studenti ostatních gymnázií. Díky p. Markové jsme měli také pravidelně možnost účastnit se poznávacích zájezdů do Francie či Švýcarska.

Využíváte znalost francouzštiny ve Vaší profesi? Čemu se věnujete?

Po maturitě jsem se rozhodla studovat dvojitý diplom na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, v roce 2012 to byla jediná univerzita v České republice, který nabízela francouzsko-český obor ve spojení s mezinárodním obchodem. Po absolvování posledního ročníku ve Francii jsem získala francouzský i český bakalářský titul a bylo tak mnohem snazší hlásit se na magisterské obory ve Francii. Po vystudování dvou magisterských oborů ve Francii jsem se rozhodla zůstat a měla jsem to štěstí, že mi byla nabídnuta práce po závěrečné stáži. Od té doby pracuji jako Export manažer v potravinářském průmyslu a obchoduji s klienty na francouzských zámořských oblastech. Francouzštinu tedy využívám každodenně.

A protože jsem si francouzštinu opravdu zamilovala, začala jsem ji i vyučovat a postupně jsme i založili jazykovou školu online, kde učíme francouzštinu na individuálních lekcích nebo skupinových kurzech od začátečníků až po velni pokročilé. Brzy se také chystáme otevřít Francouzský klub pro všechny nadšence do francouzštiny, kde se budeme setkávat online, učit se nové fráze a výrazy z každodenní francouzštiny, která se ve školách až tolik neučí. Pokud by studenti měli zájem a chtěli se třeba připravit na cestu či studium do Francii, tak se nám určitě ozvěte na www.BaraGwen.com

Máte nějaký vzkaz pro současné studenty našeho gymnázia?

Určitě, využijte šanci učit se jazyky jak to jen jde, jednou to bude vaše výhoda. Kolik jazyku umíš, tolikát jsi člověkem.