Prázdniny ve Španělsku – odměna

Díky stipendiu od španělského ministerstva školství a výhře v literární soutěži „Disfruta de la Comunidad Valenciana“ jsem měla možnost prožít jedny ze svých nejlepších prázdnin ve Španělsku.

První týden jsem strávila v opuštěné středověké vesnici Umbralejo, kde bylo naším úkolem seznámit se s tamější přírodou, snažit se zachovat budovy stojící už od 14. století a v neposlední řadě také uzavřít nová přátelství. Byla to velice zajímavá a naplňující zkušenost a jsem moc ráda, že jsem měla možnost se tohoto programu zúčastnit.

Další zastávkou bylo nádherné město Valencie, kde jsem byla další dva týdny a kde jsem chodila na hodiny španělského jazyka do jazykové školy Hispania. Poznala jsem spoustu lidí z celého světa, kteří přijeli – stejně tak jako já – s cílem zlepšit své schopnosti ve španělštině, poznat nové lidi a hlavně se seznámit s odlišnou kulturou. Mívala jsem ve škole jen dvě hodiny denně a to mi umožnilo zbytek času strávit prozkoumáváním Valencie. Je to úžasné město. Nebyl den, kdy bych neměla co dělat. Valencie přináší každým dnem nová překvapení.

Cestovat sama bylo velice obohacující a byl to skvělý zážitek. Tento rok to byly zkrátka úžasné prázdniny.

Dominika Novotná, 6Š6

Back to Top