Školní zájezd do Švýcarska

Termín: 9.-15. 9. 2019

Orientační program:

1. den: Brno – Švýcarsko

Doprava zájezdovým autobusem do Švýcarska. Odjezd ve večerních hodinách od gymnázia z Brna.

2. den: Kostnice, Technorama

Příjezd do Kostnice na břehu Bodamského jezera, krátká prohlídka města. Přejezd do Winterthuru, návštěva science-centra Technorama (cca 3-4 hodiny), přejezd k Ženevskému jezeru na ubytování – večeře, nocleh.

3. den: Lausanne, muzeum OH, vinice Lavaux

Ráno přejezd do Lausanne – návštěva historického centra včetně katedrály, možnost vyhlídky z věže katedrály (3 CHF). Návštěva Muzea Olympijských her (cca 10 CHF) – třípatrová expozice. Přejezd k vinicím Lavaux (UNESCO) – terasovitě uspořádané vinice s výhledem na Ženevské jezero – možnost procházky vinicemi. Přejezd zpět na ubytování, večeře, nocleh.

4. den: Montreux, hrad Chillon, lehká turistika

Po snídani přejezd k jezeru do Montreux, návštěva nahrávacího studia skupiny Queen, procházka „květinovou stezkou“ podél jezera k vodnímu hradu Chillon (9,50 CHF) – návštěva hradu. Odpoledne přejezd k chatě – lehká turistika v okolí chaty ( v horách cca 1000 m n.m.). Možná změna programu dle počasí – návštěva francouzského lázeňského městečka Evian – procházka k pramenu, nákupy za EURA v místním nákupním centru.

5. den: Chamonix – Aiguille du Midi (3842 m)

Celodenní pobyt ve francouzském horském středisku Chamonix. Možnost fakultativního výletu na Aiguille du Midi 3 842 m (cca 60 €). Nádherná vyhlídka na Mont Blanc, okolní vrcholky a horské masivy, i do údolí. Možnost procházky v okolí.

6. den: Sýrárna, čokoládovna, Bern

Po snídani odjezd z chaty. Exkurze ve výrobně delikátních sýrů Gruyère a lahůdkové čokolády Cailler. Odpolední prohlídka historického centra švýcarské metropole Bernu (UNESCO). V podvečerních hodinách odjezd zpět směr ČR.

7. den: Švýcarsko – Brno

V brzkých ranních hodinách příjezd zpět do Brna.

Program prosím berte jako orientační. Exkurze lze v rámci jednotlivých dní zaměnit. Finální program nastavíme dle jednotlivých rezervací a preferencí objednatele.

Cestovní služby

Doprava

Zájezdový autobus s kapacitou 49 – 59 osob, vybavený DVD, klimatizací, toaletou.

Ubytování

Noclehy jsou zajištěny v jednoduchých prázdninových domech v horách nad Ženevským jezerem. Celková kapacita domů je cca 68 míst, kde pokoje jsou 2 – 14ti lůžkové. U každého domu je k dispozici sportoviště. Ve vnitřních prostorech je k dispozici ping-pong, fotbálek, připojení k Wi-Fi. Domy jsou vždy pronajaty celé a jsme zde jedinou skupinou.

Strava

Zajištěna českým kuchařem. Strava v rámci plné penze (snídaně – obědový balíček – večeře). Prvním jídlem je večeře druhý den. Posledním pak snídaně poslední den programu + obědový balíček na zpáteční cestu. Snídaně je formou bufetu – pečivo, marmeláda, sýr, šunka, salám, čaj, káva atd. Obědový balíček – bageta či chléb s pomazánkou, oplatky, ovoce, pití. Večeře – polévka + hlavní chod (pečené kuře, boloňské špagety apod.). V případě dietních opatření je nutné nahlásit na CK dopředu.

Cena

6 840 Kč/os. při účasti 48 platících osob

Cena zahrnuje:

 • dopravu komfortním autobusem z Brna
 • 4x ubytování s plnou penzí
 • služby průvodce
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
 • informační materiály
 • zákonné pojištění CK a DPH.

Za příplatek:

 • Technorama: 17 CHF
 • Sýrárna Gruyère: 5 CHF
 • Čokoládovna Nestle – Cailler: 12 CHF
 • Muzeum Olympijských her: 10 CHF
 • Hrad Chillon: 9,50 CHF – volitelné
 • Věž katedrály Lausanne/Bern (2-3 CHF) – volitelné
 • Chamonix – lanovka na Aiguille du Midi – cca 60 €

verze PDF

Back to Top