Vlčí máky

V pátek 9. listopadu se žáci Klasického a španělského gymnázia zapojili do prodeje vlčích máků spojeného se Dnem válečných veteránů. Ten se celosvětově slaví jako Den veteránů nebo Den vzpomínek, a to 11. listopadu. V Česku si tento významný den připomínáme od roku 2001.

Třída 4A4 chtěla podpořit nejen vojáky, hasiče a policisty, ale především paní Ladislavu Hodonskou, v čemž jí nadační fond REGIBASE vyšel vstříc, a tak celý výdělek, konkrétně 6 500 Kč, připadl právě této školní inspektorce. Paní Hodonská se totiž, ne vlastní vinou, dostala do těžké životní situace. V červenci minulého roku při cestě na rodinnou dovolenou byla společně s manželem a synem účastníkem dopravní nehody. V důsledku této nehody a následné dlouhodobě nesprávné lékařské péči je v současné době ochrnutá od poloviny těla dolů a pohybuje se pouze pomocí invalidního vozíku. Další léčba, která bude finančně velmi náročná, by měla paní Hodonské pomoci se opět postavit na nohy, zapojit se do běžného života a případně se vrátit ke svému povolání.

Pokud byste i vy chtěli udělat dobrý skutek a podpořit tak paní Hodonskou v jejím nelehkém boji, můžete zaslat finanční příspěvek na č. ú. KB: 2499805359/0100 a do zprávy pro příjemce uvést „Hodonska“.

Děkujeme
Třída 4A4

Back to Top