Jiří Kuhnert: Sketch the dream

Dne 15. 11. navštívili výtvarníci z 3A6 výstavu Jiřího Kuhnerta Sketch the dream v Umělecko-průmyslném muzeu Moravská galerie.

Když byl v roce 1977 na Ženevském autosalonu představen vůz Porsche 928, málokdo si  v tehdejším Československu tento inovativní model spojoval také se jménem brněnského konstruktéra Jiřího Kuhnerta. Jiří Kuhnert se po své emigraci v roce 1968 dostal s přičiněním šťastných okolností do týmu  šéfdesignéra Anatolije Lapina a měl tak možnost uplatnit svůj umělecký talent a podepsat se na finálním tvarování legendárního modelu. Výstava chce tuto skutečnost připomenout české veřejnosti a představit Jiřího Kuhnerta prostřednictvím designerských skic, které zůstávají v pozůstalosti jeho rodiny. Tolik z oficiálního materiálu MG.

Studenti  nahlédli pod pokličku návrhářské profese od prvních skic, přes detaily, doplňky až po finální výrobek a seznámili se s pohnutým a velice krátkým životem nadějného designéra z Brna. V závěru výstavy si vyzkoušeli vytvořit vlastní návrhy karoserie modelu Porsche 928 za pomoci samolepících folií.

Přestože se zpočátku zdálo, že výstava zaujme spíše hochy, nakonec se líbila i děvčatům, což ukázaly při tvorbě originálních návrhů.