Po stopách našich absolventů: František Hyánek si povídal s inženýrem Martinem Krausem

Ve kterém roce jste naši školu absolvoval a o jaký typ studia (jakou větev) se jednalo?

Absolvoval jsem studium ve španělské sekci ve třídě paní profesorky Zachové, maturoval jsem v roce 2012.

Čím Vás střední škola obohatila, co jste si z ní odnesl a co hodnotíte pozitivně?

V mém případě tato etapa beze zbytku splnila, co si člověk může od gymnaziálního studia přát. Poznal jsem řadu blízkých přátel, kteří jsou součástí mého života dodnes. Vybavila mě jazykovou znalostí a základním přehledem. Zároveň velmi rád vzpomínám na početné školní akce a výlety, na kterých se mnohdy organizačně podíleli samotní studenti a lecčemu jsme se tak přiučili.

Jaké vzdělání jste zvolil po střední škole? Myslíte, že Vás na něj GYBY připravilo?

Vystudoval jsem obor hospodářská politika na Ekonomicko-správní fakultě MU. V rámci studií jsem absolvoval několik výměnných pobytů v Evropě, Asii i Latinské Americe. Potkal jsem řadu nesmírně inspirativních lidí, a kromě prohloubení odborných znalostí mi prožitky na cestách umožnily ujasnit si životní priority.

V tomto kontextu studium na GYBY považuji za neobyčejně přínosné. Přesvědčil jsem se, že prakticky jakýkoli cíl – naučit se za pár let cizí jazyk – je na dosah ruky, když na to zaměříte svou pozornost.

Co je Vaším aktuálním zaměstnáním/místem studia/projektem?

Na přelomu letošního roku jsem absolvoval stáž na českém velvyslanectví v Limě, a ještě před vypuknutím koronavirové pandemie jsem učil angličtinu v Medellínu. Dlouhodobě si přivydělávám doučováním jazyků a základních kurzů ekonomie.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna, kam třeba směřujete?

Po vlastních zkušenostech s výměnnými programy bych se rád angažoval v procesu školské spolupráce. Obecně mě fascinuje problematika vzdělávání a uvažuji nad doděláním pedagogického minima. Třeba se tak v příštích letech potkáme osobně na půdě našeho gymnázia.

Back to Top