Předvánoční projektové vyučování KRIMI GYBY 2019

V předvánočním týdnu proběhlo na našem gymnáziu už tradiční projektové vyučování zaměřující se na týmovou spolupráci. Tématem bylo vyšetřování fiktivního trestného činu. Studenti 2. ročníku a paralelních tříd byli rozlosováni do šesti týmů napříč třídami a soutěžili, který z týmů bude tím nejúspěšnějším v plnění úkolů v jednotlivých forenzních laboratořích.

Dalšími velmi významnými účastníky projektu byli studenti třídy 5A6 v roli reportérů. Letošní 5A6 se svého úkolu zhostila na výbornou a zejména časopis, který vytvořili, je pozoruhodný. (PDF)

Článek reportérů ze třídy 5A6:

KRIMI GYBY 2019

V předvánočním týdnu od 18. 12. 2019 do 20. 12. 2019 se na naší škole uskutečnily projektové dny Krimi GYBY. Předvánoční pohodu narušilo vloupání a pravděpodobná krádež, kterou musely týmy studentů ze tříd 4A6, 4Š6, 2A4 a 6A8 vyšetřit a správně vybrat pachatele z devíti podezřelých. Každý ze šesti týmů dostal sadu důkazů s kartami podezřelých a vybraným jedincům bylo umožněno prohlédnout si místo činu. Dále už týmy na jednotlivých stanovištích pod odborným dozorem forenzních specialistů z pedagogického sboru zkoumaly jednotlivé důkazy od stop krve, přes otisky prstů až po zjištění totožnosti neznámého bílého prášku nalezeného na místě činu. V průběhu dvou vyšetřovacích dnů byly pro studenty připraveny dokonce dvě přednášky na téma kybernetické kriminality a DNA. Každý tým musel průběh svého vyšetřování zdokumentovat videem, ve kterém musel uvést, kdo byl podle nich pachatelem. Zatímco probíhalo vyšetřování, studenti 5A6 si zahráli na novináře a celý průběh vyšetřování dokumentovali.

Emma Františáková, 5A6

Video reportérů:

 

Videa nejúspěšnějších týmů:

1. skupina

2. skupina

3. skupina

 

Spolufinancováno Jihomoravským krajem.