Úspěšné mistrovství světa RS Feva 2018 na Floridě

Od 31. března do 8. dubna 2018 se ve městě Clearwater v americkém státě Florida konalo mistrovství světa v jachtingu v juniorské lodní třídě RS Feva. Zúčastnilo se celkem 51 lodí z 11 zemí. Českou republiku reprezentovaly čtyři posádky, z toho dvě brněnské z jachetního oddílu TJ Lodní sporty Brno. Mezi konkurencí z přímořských států se naše lodě neztratily. Závodníci se museli nejdříve během čtyřdenního tréninku a zkušebního závodu vyrovnat nejen s časovým posunem, jiným klimatem, ale zejména s mořskými podmínkami včetně vln, přílivů a odlivů.
V pěti závodních dnech se potom odjelo celkem 13 rozjížděk v náročných povětrnostních podmínkách. První dvě místa celkově obsadily lodě z Velké Británie, třetí den skončila posádka Spojených států amerických. Chlapecká posádka Petr Tupý (GyBy) a Dan Viščor (ZŠ Sirotkova), které vyhovoval především silný vítr čtvrtý závodní den, vybojovala medaile za 10. místo v absolutním pořadí. Oba závodníci jsou v sezoně 2018 zařazeni do Brněnského centra sportovních nadějí. Skvělé 11. místo celkově, ale hlavně stříbrné medaile v kategorii dívek si z Floridy odvezla posádka Anna Justová (GML) a Nela Viščorová (GyBy), která v jedné z rozjížděk skončila třetí, když po většinu rozjížďky dokonce vedla. Celý český tým skvěle vedl brněnský trenér Ondřej Labuda. Gratulujeme a děkujeme všem závodníkům za vzornou reprezentaci.

Tímto také děkujeme vedení škol za to, že se brněnští sportovci mohli letošního mistrovství světa zúčastnit.