Po stopách našich absolventů: Mám spoustu vzpomínek na gymnaziální léta, vzpomíná paní profesorka Mgr. Svatava Šurková

Paní profesorko, máte nějakou zajímavou vzpomínku na studium na našem gymnáziu? A podělíte se s námi o ni? 🙂

Vzpomínek na má gymnaziální léta mám samozřejmě spoustu a většinou jsou spojené s našimi tehdejšími vyučujícími. Obávám se, že není vhodné je zde publikovat. Ale nasmáli jsme se hodně ☺.

Jaký obor na našem gymnáziu jste absolvovala?

Studovala jsem čtyřleté studium, tehdy ještě všeobecně zaměřené.

Co bylo podle Vás na GYBY nejlepší?

Škola mě asi na první pohled nejvíce zaujala pěkným a klidným prostředím, ve kterém se nachází. Také se mi líbila budova jako taková. Ve třídě jsem našla spoustu nových přátel, ale pravdou je, že dnes už se nepotkáváme. Nejlepší byli nejspíš samotní učitelé, kteří nám předávali nejen vědomosti, ale mnozí byli i vzorem lidskosti a morálních hodnot.

Jaký obor jste studovala na vysoké škole?

Vystudovala jsem Španělský jazyk a literaturu a Učitelství španělského jazyka a literatury pro střední školy na brněnské Filozofické fakultě, dále bakalářský obor Právo a mezinárodní obchod na Právnické fakultě a Český jazyk a literaturu na Pedagogické fakultě.

Jak se Vám učí na našem gymnáziu?

Na škole se mně učí výborně a jsem tady moc ráda. Jednak k ní mám silný vztah jako bývalá studentka, a navíc tu jsou ideální podmínky pro učitele španělštiny díky bilingvní sekci.

Jaké máte plány se svou třídou 2Š6?

Momentálně se intenzivně připravujeme na Examen global, zkoušku, kterou musí žáci ve druhém ročníku projít. Na jaře nás čeká jako každoročně Velada, tak bude třeba nachystat nějaké pěkné vystoupení. V květnu pojedeme do Prahy na prohlídku Instituto Cervantes a na konci školního roku na nějaký pěkný výlet. Doufám, že se brzy podíváme i do Španělska.

Kdybyste mohla něco poradit Vašemu já přibližně v našem věku, co by to bylo?

Zřejmě by to nebylo nic jiného než to, co jsem dělala. Myslím, že by se žáci gymnázia měli naučit vyvážit své studijní povinnosti i záliby a najít prostor na oboje. Možná bych si jen vzkázala, ať se učím ještě pilněji cizí jazyky :D.

Paní profesorko, děkuji za milý rozhovor. Dalibor Mika 5A8

Back to Top