Švýcarsko 2019

První den začal návštěvou Kostnice, kde jsme si prošli město a podívali na známý Husův kámen. Poté jsme pokračovali do přírodovědeckého muzea Technoramy, kde si můžete sami vyzkoušet vše od vytvoření vlastního tornáda přes pokusy s elektřinou po nejrůznější hlavolamy.

Druhý den jsme se podívali na město Lausanne, zhlédli výstavu medailí, maskotů a dresů v Muzeu olympijských her, prošli se ve vinicích Lavaux, odkud pochází výborné švýcarské víno, a nakonec navštívili městečko Vevey, které je známé především díky své prestižní hotelové škole a několikametrové soše vidličky zapichující se do břehu Ženevského jezera.

Následující den jsme začali v kouzelném městě Montreux, kde se nachází nahrávací studio skupiny Queen. Odtud jsme se vydali „květinovou stezkou“ až k vodnímu hradu Chillon. Den jsme zakončili ve francouzském městečku Evian. Jak už název napovídá, nachází se zde pramen stejnojmenné vody, kterou jsme samozřejmě také ochutnali.

V pátek nás čekal nezapomenutelný výhled z hory Aiguille du Midi, nacházející se v nadmořské výšce 3 842 metrů. Na vlastní oči jsme tak mohli obdivovat Montblanský masiv, včetně samotného Mont Blancu. Odpoledne jsme strávili v horském městečku Chamonix.

Poslední den jsme viděli, jak se vyrábí sýry Gruyère a čokoláda Cailler. Celý zájezd jsme zakončili návštěvou hlavního města Švýcarska – Bernu. Odtud jsme se s hromadou dárečků a spoustou zážitků vydali zpět do Brna.

text Šárka Lokajová
foto Tomáš Fiala

Back to Top