Zimní olympiáda dětí a mládeže

Zimní olympiáda dětí a mládeže (ZODM 2016) organizovaná Českým olympijským výborem letos proběhla pod záštitou Ústeckého kraje.

V olympijská sportoviště se 17. až 22. ledna proměnilo hned pět míst v Ústeckém kraji. Lyžařský areál na Klínovci hostil akrobatické lyžování, sjezdové lyžování a snowboarding a právě v klínovském snowparku se spolu utkaly vycházející sportovní mládežnické hvězdy z celé republiky.

Nakonec vyšlo i počasí a tratě byly vypreparovány ve vynikajícím stavu s dostatkem umělého sněhu.

Organizace lyžařských závodů byla bezchybná, vše funguvalo rychle a dobře. Také alpské disciplíny byly přenášeny jako live stream internetovým kanálem Českého olympijského týmu na YouTube. Závody denně sledovaly tisíce diváků přímo na tratích nebo v živých přenosech.

Na  ZODM se sešla nejužší česká špička, za každý kraj mohli být vysláni pouze dva závodníci v kategorií, tudíž se na startu jednotlivých disciplín objevilo vždy 28 jmen.

Svými výkony se mezi nejužší českou špičkou neztratila v kategorii mladších žákyň Klára Sitarová, žákyně 1A6 třídní profesorky Jany Tudíkové Klasického a španělského gymnázia v Brně-Bystrci, která závodila v barvách ST Victoria Brno. V obřím slalomu obsadila 11. místo, v divácky velmi atraktivním vyřazovacím slalomovém závodě v prvním kole dlouho vedla a skončila třetí, ve druhém kole po vynikající jízdě neměla konkurenci a postoupila jako první do posledního třetího kola mezi nejlepších sedm závodnic, kde nakonec zajela čtvrtý nejlepší čas. Slalom speciál nevyšel podle představ, po technické chybě vypadla v prvním kole závodu, přesto celkem 15ti body za umístění v obřím slalomu a ve vyřazovacím závodě přispěla k celkovým 165 bodům Jihomoravského kraje, který skončil v celkovém hodnocení krajů na čtvrtém místě.

Kompletní výsledky jsou dostupné na stránkách ODM 2016 www.odm.cz, komentáře, fotografie a videa také na facebookových stránkách Českého olympijského týmu a na YouTube kanále https://youtu.be/6IC8Cp_e-Ys.