Best in English

V pátek 30. listopadu se studenti naší školy tradičně zapojili do mezinárodní internetové soutěže Best in English. Celkově se zapojilo 22 studentů našeho gymnázia.
V průběhu hodinového testu si účastníci ověřovali své schopnosti porozumění anglickému textu a poslechu a znalosti z anglické gramatiky a slovní zásoby na úrovni C1. Rozhodující byl získaný počet bodů, ale v celkovém pořadí záleželo i na rychlosti. Po ukončení testu všichni soutěžící hned na obrazovce uviděli svoje skóre, ale na celkové vyhodnocení výsledků si museli počkat až do Vánoc. Letos byla účast přes 21 tisíc středoškoláků z 892 středních škol z 30 evropských zemí.

Celkové umístění se počítalo průměrem z deseti nejlepších skóre ve škole. Naši studenti si vedli dobře, zejména studenti druhého ročníku překvapili. V rámci České republiky jsme se umístili na 60. místě a v rámci kraje na krásném 6. místě. Nejlépe si vedla studentka Natálie Dobrovolná z 3A4 (107 bodů), která se umístila na 181. místě v celé republice. Gratulujeme!!!

Back to Top